Bilim kurgu filmlerine sıkça konu olmuş ve büyük izleyici kitlesine sahip uzaylılar konusu 1989 ve 1991 yılları arasında Belçika’da ki yüzlerce insanın gördüğünü iddia etmesinden bu yana çoğu komplo teorisyenleri tarafından sıkça dile getirilir oldu, peki uzaylılar varsa nerdeler ve neden hala bizle iletişime geçmediler ?

Sözüme Stephen Hawking‘in şu cümlesi ile başlamak isterim: “Milyarlarca galaksi içinde milyarlarca yıldız arasında ki milyarlarca gezegenlerden birinde yaşayıp yalnız olduğumuzu düşünmek bencilliktir” Evet arkadaşlar bir sürü galaksi var, yani yalnız olmama ihtimalimiz oldukça yüksek, peki varsalar neden bizlerle temas etmiyorlar. Neden haberimiz yok? Bununla ilgili literatüre geçmiş teorilerden bahsedeceğim sizlere.

BİZİ “TAKMIYORLAR”: Belki de biz onlar için fazlasıyla önemsiz dikkate alınmayacak derecedeyizdir mesela biz yolda karınca görünce garipsemeden yürüyüp nasıl geçiyorsak belki de onlarda aynısını yapıyorlardır.

BELKİ DE FAZLASIYLA “İLKELİZ” : Belki Bize sinyal gönderiyorlar ama teknolojimiz yeteri kadar ileri olmadığı için, onlara göre fazlasıyla ilkel aygıtlarla onları aradığımız için, bir türlü iletişime geçemiyoruzdur.

“DİNAZORLAR” MI ?: Belki dünyayı ziyaret ettiler ancak bu ziyaret milyonlarca yıl önce gerçekleşmiş olabilir ve biz burada değildik dinazorlara denk gelmişlerdir.

KÖTÜ “UZAYLILAR”: Belki Onlar fazlasıyla gelişmiş ancak diğer ırkların gelişmesini kendilerine bir tehdit olarak görüyorlardır yani belli bir gelişmişliğe ulaşmış medeniyetleri yok ediyorlardır ve biz onlara göre hala ilkelizdir.

“HAYVANAT BAHÇESİ ETKİSİ” : Belki bizi sadece uzaktan gözlemliyorlardır. Tıpkı bizim hayvanları gözlemlediğimiz gibi ve bizim gibi sadece gözlemlemekle yetiniyorlardır.

“MADEN” AVCILARI: Belki Galaksi çoktan kolonileştirildi. Ancak biz hala ilkel olduğumuz için yetişemedik ve onlar galaksinin zengin yerlerine göç etti. Ancak biz hala galaksimizin en ücra köşelerde sürükleniyoruzdur.

Evet peki ya sizce hangisi ? Ve sözümü yine ünlü bilim adamı Stephen Hawking‘in şu cümlesi ile bitirmek istiyorum: “Dünya dışı varlıkları aramak intihardır, şüphesiz Kolomb Amerika’yı keşfettiğinde de bu yerliler için iyi bir sonuç doğurmadı” (Bilmiyen arkadaşlar için Amerika keşfedildiğinde orada ki yerlilerin hepsini öldürdüler ve kemikleri üstünde fotoğraf çekindiler, belki uzaylılar dünyayı keşfettiğinde aynısını bize de yapıp tüm insan ırkını yok edebilirler.)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here