Dede Paradoksu

Geçmiş geleceği değiştirebilir mi ? Dedenizi öldürürseniz ne olur ?

Zamanda yolculuk her insanın isteyebileceği ama aynı zamanda korkutucu bir olaydır, kim istemez ki geçmişte görmek istiyeceği şey için geçmişe gitmeyi ? Ancak bilim adamlarına göre zaman yolculuğu her ne kadar güzel ve ulaşılmak istenen bir hayal olsa da bunun korkunç sonuçları olabiliyor. Nasıl mı ? Kelebek etkisi gibi (Butterfly effect) kelebek etkisi bir kaos teorisidir ve der ki : ” Dünyanın öbür ucunda bir kelebeğin kanat çırpması bile zincirleme reaksiyon yaratıp burada kasırgaya yol açabilir” Yani geçmişte değiştireceğiniz en ufak bir şey tüm geleceği değiştirebilir.

time machine

Mesela Adolf Hitler’i hepimiz biliriz. Eğer bir şekilde onun annesiyle babasının tanışmasına engel olabilseydik Hitler doğmazdı ve bunun sonucunda öldürdüğü 10-11 milyon kadar insan ölmezdi. İşte kelebek etkisi budur. Peki diyelim ki bir şekilde kendi geçmişinize gittiniz ve kendi dedenizi öldürdünüz ( Gerçi kim dedesini öldürmek
ister ki ? Neyse) o zaman ne olurdu ? Anneniz doğmazdı ve sonucunda siz de doğmazdınız. Peki ya dedenizi öldüren kimdi ? Asıl soru öldüren kimdi değil dedeniz öldü mü ? Çünkü dedenizi öldürdüğünüzde siz doğmadığınız için dedenizi öldürecek sizde olmazdınız peki burada olan şey ne ?

ZAMANDA YOLCULUK
  • Birinci görüş der ki:“Eğer dedenizi öldürürseniz, öldürdüğünüz an yok olmaya başlarsınız ve tüm sizi tanıyanlar anında sizi unutmuş olur ve tarih sahnesinden silinir gidersiniz.”
  • İkinci görüş der ki:“Dedenizi öldürseniz bile siz yok olmazsınız sadece alternatif bir evren yaratmış olursunuz siz dedenizi öldürdüğünüz evrende yaşamaya devam edersiniz ancak yarattığınız yeni evrende siz doğmazsınız.”

Zaman yolculuğu işte bu nedenden dolayı karmaşık, korkutucu ve merak uyandırıcıdır ancak endişelenmeyin geçmişe zaman yolculuğu imkansızdır (Şimdilik).

Önceki makaleAptoide Huawei’in Play Store Yerine Kullanacağı Uygulama !
Sonraki makaleInstagram ‘Direct’ uygulaması kapanıyor.
Ben 8 yıldır işini aşkıyla yapan bir grafikerim. En sevdiğim Rap müzik tasarımlarıyla bu işe başlayıp buralara geldi. Ayrıca Teknolojiye olan merakım bana Bu siteyi açmamı sağladı. Esenle kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin