Hongmeng-Huawei

Yabancı Kaynaklara Göre Huawei’nin İşletim Sisteminin İsmi HongMeng Olacak.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Ameraka’nın yaptığı açıklama ile Huawei markasına uygulanan güncelleme ve işletim sistemi yasaklarının ardından Huawei yaptığı açıklamalarda yeni bir işletim sistemi geliştirdiklerini açıklamıştı. Bu durumu önceden kestirip hazırlık yaptıklarını söyleyen şirket son zamanlarda yeni işletim sistemi ismiyle gündemde.Google ve diğer parça üreten şirketlerin yaptığı açıklamalara göre Huawei markasının hiçbir yazılım ve donanım desteği alamayacağını dile getirirken Huawei emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor.

Hongmeng-huawei
Hongmeng-Huawei

Global Times’ın sosyal medya paylaşımlarına göre Huawei bizim düşündüğümüz Kirin Os ismi yerine HongMeng ismi üzerinde odaklandığını söyledi. Huawei’nin mobil CEO’su Richard Yu tarafından kesin bir açıklama yapılmadı. Ancak biliyoruz ki bir işletim sistemi geliştiriliyor. Ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

honmeng huawei may 22 2019

HongMeng Telefonlar da Ne Zaman Kullanılacak ?

HongMeng OS, Yu’nun yapılan açıklamalarına göre 2019 Eylül’den 2020 Mayıs’a kadar geçen sürede karşımıza çıkacağını söylüyor. İşletim sistemini tahminlerimize göre yeni çıkartacağı telefonlarında kısmen kullanacak gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin