Günümüzde fazlasıyla popüler olan Battle Royale oyunları büyük ilgiyle oynanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde mobil uyumlu olarak piyasaya sürülen oyunlar oyun konsollarından, bilgisayarlardan sonra mobil oyun sektörünü de ele geçirmiş gibi görünüyor. Mobil analiz firması Sensor Tower’ın verilerine göre iOS oyun paltformunda battle royale oyunlarının başarısından bahsetti. Rapora göre Knives Out, Fortnite, PUBG Mobile, Gerena Free Fire ve Rules of Survival 2 milyar dolar kazandığını açıklamış durumda.

PUBG ve Fortnite tarzı ücretsiz battle royale oyunlarının son zamanlarda gösterdiği başarıdan sonra önümüzde daha birçok farklı tarzda hayatta kalma oyunu çıkacak gibi. Bir örneği de EA’in piyasaya sürdüğü Apex Legends. Çıkışının ardından büyük bir ilgiyle karşılanan oyun çok geçmeden mobile versiyonunun da bu yıl mobil platformda çıkması bekleniyor. Fortnite’ın düşüşü Apex Legends’i hayli umutlandırmış gibi görünüyor.

Önceki makaleÜnlü Olmak İçin Tarihi Esere Zarar Verdi !
Sonraki makaleİşte “Xiaomi Mi Mix 4” Özellikleri
Ben 8 yıldır işini aşkıyla yapan bir grafikerim. En sevdiğim Rap müzik tasarımlarıyla bu işe başlayıp buralara geldi. Ayrıca Teknolojiye olan merakım bana Bu siteyi açmamı sağladı. Esenle kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin